Toaletka z marmurowym blatem – pomysł na szafkę pod umywalkę

Spotkania z gośćmi Galerii ArtKrot inspirują do tworzenia nowych pomysłów. Ostatnio prowadziliśmy dyskusję na temat rozwiązań pod umywalki łazienkowe. Piękny marmur, na którym ląduje umywalka nie pozostawia nam zbyt wiele miejsca pod spodem na odpływ. Rozwiązań mamy kilka. Możemy przerobić szuflady, możemy je zaślepić lub zrezygnować z używania jednej. Możemy też zamiast szafki z szufladami poszukać szafki otwieranej, która pozwoli na swobodne umieszczenie syfonu.

Dyskusję prowadziliśmy przy toaletce, prezentowanej jakiś czas temu. Teraz pojawiło się kolejne rozwiązanie, które może pełnić rolę szafki pod umywalkę.
Kilkakrotnie pisałem o meblach z kamienicy w Ostrowie Wielkopolskim. Każdy mebel posiadał pieczątkę „Kazimierz Zwierzycki, warsztat siodlarski, Ostrów Wlkp. ul. Wrocławska 9”. Wśród tych mebli były nakastliki, które znalazły nowy dom w Krakowie, szafa 3 drzwiowa o której pisałem w styczniu  (http://www.galeriaartkrot.pl/2018/01/niezwykla-szafa-secesyjna-pelna-krysztalu/#more-7804), stół okrągły z 6 krzesłami. Nadszedł czas na komodę z marmurowym blatem i nadstawką.
Komoda jest niewielka. U dołu jest szafka z półką na środku. U góry 2 szuflady. Blat wykonany jest z marmuru. Musiał zostać wymieniony, ponieważ oryginalny był pęknięty. U góry znajduje się nadstawka – oryginalna płyta marmurowa z półką pośrodku blatu.
Wymiary komody to 70cm wysokości, 54cm głębokości i 94cm szerokości. Blat wystaje poza obrys mebla i ma wymiar 100cm x 57cm. Nadstawka marmurowa ma 42cm wysokości. Półka umieszczona jest na wysokości 28cm. Szafka dolna ma 43cm wysokości. Szuflady mają po 10 cm wysokości zewnętrznej.
Marmur, dąb, mosiądz, czyż takie rozwiązanie nie upiększy każdy dom. Subtelne połączenie żywiołów może stać się ozdobą łazienki. Zapraszam do odwiedzenia strony www.galeriaartkrot.pl