Niezwykła szafa secesyjna pełna kryształu

Stare meble potrafią upiększać wnętrze. Niesamowity efekt w pomieszczeniu dają stare szafy. Te wykonane z niezwykłą pieczołowitością meble pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale również spełniają swoją rolę funkcjonalną.
Jakiś czas temu pisałem o 2 nakastlikach z Ostrowa Wielkopolskiego (nakastlik historia). Mebelki te zachwycają połączeniem drewna, kryształowej szyby i marmuru. Nakastliki stanowiły część wyposażenia mieszkania w kamienicy w Ostrowie Wielkopolskim. Wśród zabranych mebli znalazłem jeszcze jeden, wykonany w podobnym stylu, co szafki nocne. Jest to szafa 3-drzwiowa.

Odpowiednio zaaranżowane wnętrze takiej garderoby, służyło do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. Osobna część do wieszania ubrań na drążku uzupełniona jest przestrzenią z półkami, na której możemy położyć ubrania. Dodatkowo drobne części garderoby możemy umieścić w 3 szufladach u dołu. Perfekcyjnie rozplanowana przestrzeń.

Prezentowana szafa wykonana jest w dębie. Boczne drzwi u góry zdobią piękne szybki kryształowe z fazą. Światło pięknie załamuje się w kryształowym szkle. W drzwiach środkowych rzemieślnik umieścił piękne owalne lustro. Wykonane je z kryształu. Brzeg zdobi faza. Na tafli widoczne są delikatne przetarcia i pajączki, jednak nie wpływa to na urok mebelka. U dołu znajdują się 3 szuflady ze starymi, drewnianymi gałkami. Drzwi szafy zdobią stare mosiężne okucia.

W części środkowej mamy kryształowe lustro o wymiarach 45cm x 125cm. Lewa strona szafy, za środkowymi i lewymi drzwiami, skrywa część garderoby z miejscem na zawieszenie ubrań. Za prawymi drzwiami skrywa się część z półkami. Jest podzielona na 5 części. U dołu mamy 3 szuflady – dwie równe po bokach i najszerszą na środku. Cała szafa ma 161cm szerokości, 212cm wysokości i 62cm głębokości. Są to wymiary maksymalne.

Uroku szafie dodają secesyjne rzeźbienia na drzwiach i koronie. Dodatkowym elementem zdobiącym są mosiężne okucia zamków. Zapraszam do odwiedzenia sklepu www.galeriaartkrot.pl

One thought on “Niezwykła szafa secesyjna pełna kryształu

Comments are closed.