Dębowa toaletka i blask kryształu

Jakiś czas temu pisałem o toaletce dębowej która trafiła do pracowni: http://www.galeriaartkrot.pl/2017/11/debowa-toaletka-z-krysztalowym-lustrem-z-1910-roku/#more-7383. Toaletka została odświeżona i może cieszyć oko swoim wyglądem. Ten ponad 100-letni mebelek nabrał nowego blasku.

Tapicerka pod szkłem została niezmieniona. Ma ona swój urok i podkreśla wiekowy charakter mebelka. Unikalny wzór idealnie pasuje do charakteru toaletki.

Toaletkę uzupełnia wygodne krzesełko wykonane z drewna dębowego. Piękny kształt podkreślają delikatne listewki. Krzesełko zostało oczyszczone i sklejone na nowo, aby służyło długo kolejnym właścicielom. Tapicerka jest do wymiany, jednak pozostawiam wybór tkaniny nowym właścicielom.

Toaletka z krzesełkiem stanowi część wyposażenia sypialni. W skład tych mebli wchodzi jeszcze szafa 3 drzwiowa (część środkowa u góry ma szafkę za drzwiami z owalnym lustrem, a u dołu 3 szuflady, części boczne to szafy garderobiane), komoda z 3 szufladami, 2 stoliki nocne oraz łóżko.

Podczas wizyty mojego kuzyna z córeczkami opowiedziałem dziewczynkom historię że kiedyś przed takim lustrem siadały księżniczki. Od tego dnia obie dziewczynki chciały siadać tylko na krzesełku przed lustrem. Na szczęście krzesełko jest na tyle szerokie, że obie mieściły się bez problemu 🙂

Tafla kryształowego lustra ma delikatne przetarcia i pajączki. Ma ponad 100 lat więc swoje przeżyła. Brzeg lustra zdobi piękna faza. Zapraszam do zapoznania się z ofertą na stronie: Galeria ArtKrot