Wygoda i elegancja, czyli antyczne krzesło do biurka

Niektóre z naszych zajęć wymagają pracy siedzącej. Jeśli tak spędzamy czas, to powinniśmy zapewnić sobie wygodną pozycję. Gdy zależy nam na wygodzie i odrobinie elegancji, powinniśmy poszukać czegoś nietypowego. Takim nietypowym rozwiązaniem może być stare krzesło.

Prezentowane krzesło zostało zakupione na targu staroci. Praca nad nim trwała chwilę ze względu na liczne zdobienia, które wymagały precyzyjnej ręcznej obróbki. Na szczęście prezentowane krzesło nie miało śladów ingerencji kornika.
Etapy prac jakie zostały wykonane:
– usunięcie starych warstw farby
– impregnacja środkiem owadobójczym (aby zwiększyć skuteczność środka, krzesło parę dni owinięte było w folie)
– klejenie luźnych elementów
– szlifowanie powierzchni
– malowanie lakierobejcą
– wymiana tapicerki
Krzesło odzyskało swoją świetność. W elemencie zdobnym oparcia są delikatne ubytki drewna, jednak zostawiłem je, ponieważ dodają mu charakteru i niepowtarzalności. Tapicerka z ekoskóry w kolorze beżowym idealnie pasuje do całości. Siedzisko jest na pasach i ma wymienioną gąbkę, co sprawia, że jest niezwykle wygodne.
Wysokość siedziska od podłogi to 48cm. Wymiary siedziska: szerokość 46cm, głębokość 38cm. Wysokość oparcia 40cm. Może stanowić idealny prezent dla kogoś, kto spędza dużo czasu przy biurku, a stosunkowo niewielkie wymiary pozwalają na umieszczenie krzesła w mniejszych mieszkaniach.