Rodzinny kredens z kryształowymi szybami

Stary dom w Puszczykowie skrywa więcej ciekawych mebli. Jednym z nich jest pamiątka rodzinna – stary przedwojenny kredens w stylu art deco. Pani Barbara z bólem serca chciałaby go sprzedać. Zależy jej bu trafił w dobre ręce i poprosiła mnie bym napisał o nim kilka słów.

Przedwojenny kredens z domu Pani Barbary zauroczył mnie kryształowymi półokrągłymi szybami z fazą, pięknym grubym blatem (6cm), starym dębowym fornirem uzupełnionym pięknym orzechowym czeczotem, marmurowym blatem w wysuwanym pomocniku.

Mebelek składa się z 2 części:
Nadstawka górna o szerokości 122cm, głębokości 32cm, i wysokości 58cm. Wewnątrz do dyspozycji mamy półkę. Całość znajduje się za przeszklonymi drzwiami. Wymiar szybek w drzwiach 41cm/26cm.
Część dolna o wysokości 101cm, głębokości 60cm, szerokości 140cm. Stoi ona na nóżkach o wysokości 12cm. Po otwarciu drzwi naszym oczom okazuje się wnętrze, gdzie u góry znajdują się 2 szuflady o głębokości 8,5cm. Między drzwiami znajduje się zdobny czeczot orzechowy. U góry kredens ma wysuwany blat pomocniczy o szerokości 46cm i głębokości 29cm. W drewnianej ramce mamy stary kawałek marmuru w kolorze kości słoniowej.
Mebelek przeznaczony jest do renowacji. Ma delikatne ubytki forniru na nodze. Odświeżenia wymaga warstwa politury. Szyby zachowały się w dobrym stanie. Również pięknie wygląda marmurowy blat pomocnika.