Rodzinne spotkanie przy okrągłym stole

Kolejnym kompletem mebli, który trafił do pracowni jest dębowy stół z kompletem 6 krzeseł. Mebelek był ozdobą mieszkania w kamienicy w Ostrowie Wielkopolskim. Wraz z innymi mebelkami pozostał w mieszkaniu po swojej wiekowej właścicielce. Meble zostały wykonane na zamówienie przez lokalnego stolarza. Każdy z mebli otrzymał pieczątkę, na której widnieje zapis: „Kazimierz Zwierzycki, warsztat siodlarski, Ostrów Wlkp. ul. Wrocławska 9”.

Blat pokryty jest dębowym fornirem. Stół stoi na 4 dębowych nogach, łączonych na dole w formie krzyża. Nogi są tak ułożone, że po rozłożeniu możemy swobodnie posadzić 6 osób. Złożony ma średnicę 115cm. Posiada opcję rozłożenia z automatycznie wysuwanym blatem pomocniczym. Po rozłożeniu osiąga długość 185cm.

Mechanizm działa sprawnie mimo swojego wieku. Blaty główne są ze sobą połączone stalową linką. W momencie jak ciągniemy jeden blat, drugi odsuwa się automatycznie. Proste rozwiązanie, które zmniejsza wysiłek przy rozkładaniu.

W komplecie ze stołem mamy 6 krzeseł. Wykonane w drewnie dębowym. Mają szerokie, wygodne siedziska. Przy złożonym stole mieszą się 4 sztuki. Dwa pozostałe stanowią zapas i przydają się po rozłożeniu.