Dębowe biurko gabinetowe z Trójmiasta

Każdy gabinet nie obędzie się bez porządnego biurka. Biurek mamy wiele rodzajów: z nadstawką lub bez nadstawki, z szafkami lub bez szafek, z szufladami itp. Nasz wybór zależy głównie od przeznaczenia mebelka (biuro, gabinet, pokój dziecka) oraz dostępnego miejsca.

Dawniej pomieszczenia były duże, co pozwalało na wstawianie dużych mebli. Biurka przedwojenne były szerokie, reprezentacyjne. Tak wyposażony gabinet robił odpowiednie wrażenie na gościach.

Do Galerii ArtKrot trafiło biurko z Trójmiasta. Poprzedni właściciel nabył je wraz z biblioteką do swojego gabinetu. Przez wiele lat przyjmował w swoim gabinecie klientów. Zakupił je w Gdańsku z jednej z kamienic. Po przeprowadzce, mniejsze pokoje uniemożliwiły urządzenie okazałego gabinetu. I tak przedwojenne biurko, które pamięta czasy Wolnego Miasta Gdańsk zostało poddane renowacji i szuka nowego właściciela.

Biurko ma 2 szafki. Po lewej mamy w szafce 3 szuflady wewnętrzne. jak widać na zdjęciu bardzo pojemne :-). Po prawej szafka ma wewnątrz 2 półki. Na środku biurka jest szuflada. Drzwi zdobią rozety na środku i płaskorzeźby w dolnej części. Drzwi i szuflada posiadają oryginalne mosiądzowane okucia. Blat biurka jest dwubarwny.

Wymiary biurka są imponujące. Wysokość 80cm, szerokość 150cm, głębokość 80cm. Powierzchnia blatu daje nam możliwość nieskrępowanego gospodarowania przestrzenią. Na środku pod szufladą mamy przestrzeń o wymiarach 60cmx60cm. Pozwala nam to na swobodne trzymanie nóg i pracę przy biurku.